PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164171}

Piła II

Saw II
6,4 103 230
ocen
6,4 10 1 103230
5,1 14
ocen krytyków
Piła II
powrót do forum filmu Piła II

... w której Amanda poszukuje klucza wśród strzykawek wbijających się w jej ciało... Horrory są mi bliskie jak tlen. Uwielbiam. W żadnym z filmów nie było takiej sceny, podczas której poczułbym dreszcze.
A tu były.
Amanda i jej ból wydawał mi się tak bliski...
Nie powiem, że to mnie zachwyciło, ale poruszyło. I zupełnie nie wiem dlaczego? Może to jakieś moje wewnętrzne obawy?
Nie robi na mnie wrażenia podcięcie gardła, odcięcie ręki, przypalanie...
A jednak setki igieł wbijających się w ciało dziwnym trafem idealnie wpasowało się w to, czego oczekuje od horroru. Niepokój. Swego rodzaju strach. Delikatnie przyspieszone bicie serca.
Ktoś może powiedzieć, iż to dziecinne, niedojrzałe. Wręcz głupie.
Że teraz stawiamy na strach nieoczywisty, paranormalny. Ba, psychologiczny.
Ale ja nie należę do elity inteligencji, nie czytam Woltera, nie słucham Bacha.
Więc jeśli ktoś chce mi wygarnąć gimbusiarstwo, głupotę czy prostactwo, to wydaje mi się. Hmm, jestem przekonany iż nie ma to sensu.
Pewien reżyser, w jednym ze swoich filmów stwierdził, iż "drugie części z reguły są gorsze". Ale nie w tym wypadku. W tym wypadku wyjątek potwierdza regułę.
I jeszcze jedna prośba- proszę w dalszej dyskusji(o ile taka będzie) nie uświadamiać mi ile to było "lepszych drugich części" i jakim to jestem płytkim osobnikiem( powtarzam się odrobinkę :D)

BiggerThanBetter

Mam identyczne odczucia jeśli chodzi o tę scenę. Gdy Amanda wpadła czy raczej została wrzucona do tej dziury ze strzykawkami sama poczułam na ciele te wszystkie igły, ale to może dlatego, że sama panicznie się boję igieł i wszystkiego co z nimi związane.

użytkownik usunięty
_chica_

Jestem świeżo po seansie i kurcze miałam tak samo. Jednak nie tylko w tej scenie. Rozwaliła mnie również scena pod koniec filmu, kiedy to Xavier wycina sobie kawałek karku i kiedy mały rozcina mu gardło.

Mnie tak samo, ciarki na całym ciele. Tak jak w tej scenie gdy jakaś dziewczyna włożyła ręce do takiego szklanego pudełka i nie mogła ich wyjąć przez ostrza...

użytkownik usunięty
_chica_

Nic nie mów, mnie wtedy zaczęły nadgarstki boleć *auć* ;p

Napewno Cię nie rozbolały, to twoja wyobraźnia zaczęła działać kinetycznie :P

użytkownik usunięty
filmowy_laufer

Rozbolały mnie kinetycznie ;p

ocenił(a) film na 8
BiggerThanBetter

ogólnie jej świetna rola kilka takich paranoicznych zjazdów również, aż chciało się ją przytulić.

BiggerThanBetter

a jakby były pionowo poustawiane? :)

BiggerThanBetter

Miałem podobnie, ale ja jeszcze myślałem "Tam jest heroina? Jak się jej wszystkie powbijają to przedawkuje to umrze. Ale ja nie chce żeby umarła". xD

użytkownik usunięty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones