PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164171}

Piła II

Saw II
6,4 103 456
ocen
6,4 10 1 103456
5,1 15
ocen krytyków
Piła II
powrót do forum filmu Piła II

"seria "Saw" uczy, że należy doceniać własne życie" Po raz kolejny widzę ten bzdurny argument. Ten film cię czegoś UCZY?? Czy oglądając go można nauczyć się czegoś nowego, docenić bardziej swoje życie? To takie żałosne, że aż nie wiem co więcej mogłabym napisać. Nie wierzę, że jest aż tylu baranów, którzy głoszą albo co gorsze po prostu wierzą w jakieś wyjątkowe przesłanie tego filmu, a tych, co film oceniają negatywnie uznają za mało pojętnych.

ocenił(a) film na 6
Ingenue

A ja nie wierzę, że ktoś nie może znaleźć bardziej wyszukanego określenia niż "to takie żałosne".
Owszem, poprzez obejrzenie Piły w pewnym sensie do co poniektórych jednostek dotrze jak niespodziewanie możemy stracić wszystko. Nie nazwę tego przesłaniem, bo to byłaby już nadinterpretacja, ale właśnie taki "wydźwięk" filmu odróżnia go spośród innych produkcji, bo zauważmy, że wszystko w nim jest wymysłem i planem zwykłego, szarego (do czasu; )) człowieka.

Tak więc radzę zaakceptować zdanie innych osób, bo każdy ma prawo interpretować film po swojemu. Osobiście nie rajcują mnie tego typu horrory, ale akurat druga część Piły była dla mnie całkiem interesująca - i nic więcej. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
Ingenue

zgadzam się, film miał być widowiskowym slasherem i tyle. szokować brutalnymi scenami.

ocenił(a) film na 4
panna_x_filmweb

i kiepsko mu to wyszło. Slasherem ? Na pewno?

ocenił(a) film na 4
armarange

no, chodzi mi o gatunek gdzie chodzi o krwawe sceny, rozwalanie postaci, latające flaki, eliminuje się z grupy postaci jedna po drugiej, jedni mówią gore, a inni slasher na takie coś- ja nie odróżniam czym to się między sobą różni :)

ocenił(a) film na 4
panna_x_filmweb

Należy rozróżnić. Gore to flaki i głównie flaki dla flaków i obrzydzenia, slasher nie musi mieć flaków na ekranie

ocenił(a) film na 4
armarange

ale slasher to grupa osób które podlegają po kolei eliminacji, a eliminacja jest najbardziej widowiskowa kiedy fruwają flaki i krew. więc dużo filmów łączy gore i slashera, nawet w Coś Carpentera tak było Tj krwawe sceny i ginące postaci.
poza tym te klasyfikacje są umowne, czego dowodzą spory czy takie filmy w ogóle należą do horroru- brak elementu niesamowitości/nadprzyrodzoności.

ocenił(a) film na 4
armarange

poza tym w tym filmie też mamy grupę ludzi z których giną po kolei, więc spełnia zarówno warunek slashera jak i gore.

ocenił(a) film na 4
panna_x_filmweb

Ale ja nie neguję kwestii tego że gatunki filmowe na siebie nachodzą ale nie jest tak by gore i slasher były jednym i tym samym. The Thing moim zdaniem ze slasherem wspólnego nic nie ma. Natomiast elementy nadprzyrodzone nie muszą być elementem horroru wg mnie

ocenił(a) film na 4
armarange

no i to jest wlasnie umowne, bo wg niektorych sa wyznacznikiem tego gatunku. wg mnie Thing spelnia kryterium slashera, bo też mamy malą grupę ludzi odciętych od innych i po kolei giną.

ocenił(a) film na 4
panna_x_filmweb

Może ty masz rację ..nie upieram się ale... nie to jest najważniejsze. Najwazniejsze jest to że The thing to najlepszy chyba film Carpentera i jeden z najlepszych filmów grozy i żadna Piła czy Hostel nie mają z nim szans

ocenił(a) film na 4
armarange

a czy ja mówię, że to zły film? przecież też uważam że świetny, gatuneknic nie ma do tego, po prostu coś jest dobre albo słabe w każdym rodzaju filmowym. :)

ocenił(a) film na 4
panna_x_filmweb

A czy ja mówię, że ty mówisz że jest zły ? ;-P wtf ???

ocenił(a) film na 4
armarange

no teraz przynajmniej bede wiedziec czym sa oba te gatunki, bo przez to ze czesto laczy sie je w jednym filmie, to mi się zlewały w jedno i używałam tego wymiennie jak synonimów

ocenił(a) film na 4
armarange

skoro jesteśmy w temacie, to czy myślisz, że filmy Tarantino też są gore? bo w sumie kryterium spełniają.

ocenił(a) film na 4
panna_x_filmweb

W żadnym wypadku. Na tej zasadzie w wielu filmach można by doszukiwać się gore bo się tu i ówdzie flakin pojawiają jak np w Kill Billu vol. 1. tarantino to Tarantino i trudno o klasyfikację bo on miesza style

ocenił(a) film na 4
Ingenue

Ten motyw z "uczeniem" jeszcze się jakoś bronił w jedynce. W części drugiej to już jest bełkot i dorabianie ideologii do mizernego widowiska tortur i śmierci. W dodatku postać Jigsaw'a która wie o ludziach rzeczy takie szczegółowe niczym sam Pan Bóg...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones