PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164171}

Piła II

Saw II
6,4 103 388
ocen
6,4 10 1 103388
5,1 15
ocen krytyków
Piła II
powrót do forum filmu Piła II

Ta część jest moim zdaniem najlepsza ale nie zasługuje na wyższą ocenę niż 6. Nie rozumiem tego ile można ciągnąć jeden i ten sam film który opiera się tylko i wyłącznie na rozcinaniu flaków - tak 'Film ciągnie się jak flaki z olejem' - to by tu znakomicie pasowało.
Żeby uzasadnić ten mój wybór 'najlepsza część' . powiem tak ; zazwyczaj pierwsze części są najlepsze. Jedynka mnie nie powaliła , 80 procent scen odgrywała się w łazience w której i tak się nic nie działo. Widź oglądając Piłę 1,2,3,4,5 chce widzieć krew flaki ucinanie i rozcinanie kończyn na różne sposoby. Najbardziej zmyślnie ukazane to było w 2 części. Reszta to jakaś totalna pomyłka.

ocenił(a) film na 10

''Nie mierz ludzi swoja miara''
To, ze ty ogladales/as film dla flakow nie oznacza, ze inni takze siegneli po ta serie z tego samego powodu.
Nie wiem, dlaczego kazdy antyfan badz osoba, ktorej nie spodobal sie TEN film, siega po ten sam argument - ''ile mozna to ciagnac''
Moja odpowiedz: Jesli trzyma poziom to w nieskonczonosc.
Moim zdaniem studio Lionsgate moglo zrobic z tej serii mini-serial, moze wtedy wszyscy by sie odp*erdolili od Pily.
Film na pewno niesie za soba przeslanie i tylko czlowiek bez zadnej szarej komorki nie dostrzeze tego.
Poza tym seria jest nieprzewidywalna i stoi na nienajgorszym poziomie aktorskim (przynajmniej Tobin Bell).
To by bylo na tyle...

użytkownik usunięty
Mathias_13cool

''Nie mierz ludzi swoja miara''
Tu raczej ten cytat ma się inaczej albo wcale się nie ma... Poza tym gdyby człowiek nie 'mierzył' to miał by swoje zdanie na czyiś temat?
Zapewniam cię że nie oglądałam filmu tylko i wyłącznie dla flaków. Wiem że film ma trzymać w napięciu itd. ale to napięcie skończyło się dla mnie po 3 części. Nie jestem antyfanką tego filmu bo jest on pewnego rodzaju 'klasykiem'. Dobra obsada ujęcia, ciekawa akcja ale jeśli widzimy podobne zdarzenia przez kolejne VI części to niektórym się odechciewa. Poza tym nie oszukujmy się , większość kontynuacji robiona jest dla pieniędzy 'Bo jedynka dobrze nam wyszła' . Może cel kolejnych cześci był zamierzony ale tak jak napisałeś trzeba było zrobić serial.
Plusem był ciekawy pomysł na 'Ten który nie szanuje życia...' - jeśli o to ci chodzi.
Nie wiem czy dojdziemy do porozumienia skoro tobie się podoba na 10/10 + ulubione , a dla mnie klasyfikuje się na mocne 6 [niezły]. No cóż każdy ma inne zdanie i gust.

ocenił(a) film na 10

Z daleka Twoj awatar wyglada jak Michael Jackson..z bliska juz nie dokonca - szkoda
Wedlug mnie, takze pozniejsze czesci obnizyly loty, tylko, ze w moim przypadku bylo to po 4 czesci (nie jak w Twoim przypadku po 3)
Gdybym obejrzal jakakolwiek czesc, ale tylko jedna, nie jako calosc - zapewne tez wystawil bym 6 badz 7.
Ale jako calosc (a wlasciwie do 4 czesci) uwazam, ze jest to najlepsza seria jaka powstala (i to nie ze wzgledu na flaki).
Ale jesli juz mowimy o flakach to niepojete jest dla mnie to, ze piatka, szostka oraz siodemka maja tak slabe efekty <gore> w porownaniu do majstersztyku z czworki (sekcja zwlok oraz SPOILER zmiazdzenie glowy Matthewsa).
Jest to zauwazalne nie tylko w Pile, ale takze np. w ''Oszukac Przeznaczenie''

użytkownik usunięty
Mathias_13cool

To Dita von Teese. I tak miałam go zmienić na bardziej Ditowy bo trudno to rozróżnić właśnie.
Tutaj akurat się z tobą zgodzę. Poza tym kwestia jest jeszcze taka czy ktoś oglądał po kolei bo jeśli nie, to niestety psuje całą 'zabawę'. Ja akurat w przeciągu jednego czy tam dwóch dni oglądnęłam wszystkie części. Nie powiem niektóre sceny są bardzo realistyczne i ciekawe tak samo jak fabuła ale tak jak wcześniej wspominałam mi to po kilku częściach po prostu przestało się podobać z wyżej wymienionych powodów. Co do 'Oszukać przeznaczenie' VI, V to według mnie nieporozumienie jakieś. W niektórych momentach nawet chciało mi się śmiać. Szkoda bo film mi się podobał również do pewnego czasu. I , II , III były dobre a te ostatnie części są takie hmmm zbyt komputerowe , naciągane i sztuczne.

ocenił(a) film na 10

Jednak myslimy podobnie... :=)

użytkownik usunięty
Mathias_13cool

To dobrze :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones