PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=463661}

Piła V

Saw V
6,1 57 632
oceny
6,1 10 1 57632
4,4 11
ocen krytyków
Piła V
powrót do forum filmu Piła V

Hoffman

użytkownik usunięty

Nie rozumiem jednej rzeczy. Hoffman zabijając kolesia wahadłem chciał, aby wyglądało to na Piłę i
wszyscy myśleli, że to on. Jak mógł on wiedzieć o Pile skoro pierwsze gry Piły (facet z drutami) były
przeprowadzone po tym i Hoffman w nich pomagał. Chyba, że źle zrozumiałe i Piła miał już
wcześnie ofiary, tylko nie było o nich mowy.

Z tego co pamiętam, to Hoffman pomagał Pile już przy ofierze z pierwszej cześći. Najpierw był to facet (Paul),który przeciskał się przez druty, a pożniej ten który się spalił (Mark),był pokryty łatwopalną substancją. To jest ok 16-18 min pierwszej części. Wtedy Kerry mówi,że odkryła,że ktoś podglądał przez wizjer. W pożniejszych częściach,było pokazane jak robi to Hoffman, a Jigsaw coś do niego mówił. Ogólnie w pile jest duzo retrospekcji, i żeby wszytsko ogarnąc trzeba obejrzeć wszytsko dokładnie :)

użytkownik usunięty
Izabela003

Chodzi mi o to, że rzeczy nie zgadzają się chronologicznie:
1. Hoffman mści się na zabójcy siostry, udając Piłę,
2. Piła porywa go (wtedy kiedy była akcja ze strzelbą)
3. Hoffman staje się uczniem Piły i pomaga mu przy pierwszych ofiarach.
Ale skoro Hoffman chciał zwalić swoje morderstwo na Piłę (nie znając go jeszcze osobiście) to musiało już być o nim głośno. Tak więc musiały być jakieś morderstwa przed tym kolesiem z drutami. Chyba tak jest :D

W sumie to niedokładnie przeczytałam Twoją poprzednią wypowiedz :) No tak powinno być, na ten moment już nie pamiętam dokładnie, jak będę miała chwilę, to przejrzę inne części. A może ktoś jeszcze się wypowie :)

i pewnie były, tego nie wiemy, bo nie było to pokazane. jedno co wiemy napewno, to to że detektyw hoffman ścigał Piłę. Dopiero mordestwo jego siostry i nieudolność wymiaru sprawiedliwość, wzbudziły w nim rządze zemsty i postanowił Podszyć się pod Jigsaw'a, nie sądził tylko, że Piła bedzie na tyle cwany, że zdoła go odnaleźć ii zwerbować..

ocenił(a) film na 6
michalzawiski

To ja od razu się wypowiem, że wszyscy nie macie racji. Pierwszą ofiarą Jigsawa był narkoman, przez którego Jill poroniła. Od wtedy zaczynają się jego gry i nie wiadomo (przynajmniej do V części, bo tyle widziałem) ile jeszcze się ich odbyło do chwili, kiedy Hoffman postanowił go naśladować.

VaniU13

przeciez napisałem nizej, ze pierwszą ofiarą był Cecil

Nie było powiedziane że to pierwsze ofiary, Piła zdaje się jest w obiegu od jakiegoś czasu.

ocenił(a) film na 10

W siódmej części Piły jest wywiad z jedną z ofiar , której nie było w żadnej innej części. Tak samo na spotkaniu grupy wsparcia tych ofiar. Tak więc były inne ofiary przed pierwszą częścią

feliks35

pierwszą ofiarą Piły Jest Cecil, co jest pokazana w IV części.

feliks35

Tez twierdze ze 1 byl Cecil. Pytanie jak Hoffman wyszel z tego czegoś gdzie sie sciany złączyły i w którym momencie filmu to bylo. Juz po śmierci Pily czy przed

Teoretycznie w całej serii nigdzie nie było powiedziane kiedy zaczęły się gry Jigsawa. Co prawda w jedynce Gordon zaczyna historię Piły od pułapki w drutach kolczastych, a policjanci na miejscu zdarzenia zachowują się jakby pierwszy raz na oczy widzieli jego ofiarę, zwracając np uwagę na wycięty element, bo prawdopodobnie twórcy pierwszej części nie przeczuwali, że powstaną sequele, ale jednak nic wprost nie zostało potwierdzone, więc twórcy mogli pokombinować w ten sposób, choć też przez długi czas myślałem o tej niezgodności. Ten krok fabularny, jako by Piła działał jeszcze przed jedynką, potwierdza na dodatek część siódma, gdzie na spotkaniu ocalałych ofiar są tacy, co nie było ich w filmie i według retrospekcji Jigsaw przyszedł na podpisywanie książek oszusta, a jak wiadomo nie mógł tego zrobić między 1, a 3 częścią, tylko przed, bo wtedy był bardziej zchorowany i padnięty niż s retrospekcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones